PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه هدايت كنم؟؟؟

SAJAD DP
01-06-2008, 12:51
سلام
من داخل فروم هاي زيادي عضوم از هر راهي ( چه مستقيم چه غير مستقيم ) سعي كردم حتي اگر شده يك كاربر رو هدايت كنم
اما نشد كه نشد
ديگه موندم
اگه ميشه يه راهنمايي كنيد از چه ابزاري براي هدايت اين افراد بهره بگيرم؟

bkm_mahdi
01-06-2008, 14:39
توكلت به خدا باشه و راهتو ادامه بده .حتما نتيجه ميگيري

ttaahhaa
01-06-2008, 17:32
با سلام
دو نکته که به ذهن می آید خدمتتان می گویم لطفا خوب فکر کنید:
1- از کجا معلوم که تلاش جنابعالی نتیجه نداده باشد. ما که نمی خواهیم در یک آدم صد در صد انقلاب ایجاد کنیم بلکه اگر ذره ای هم او را به حرکت آوریم موفق بوده ایم و لذا بنده در این قسمت قائل به نگاهی حداقلی به مقوله هدایت هستم.
2- به نظر من مذاق کلی شریعت مبتنی بر اینست که ما به وظیفه عمل کنیم وحجت را - آنگونه که انبیاء واولیاء عمل می کردند- بر مردم تمام کنیم ولی اینکه نتیجه چه خواهد بود قهرا از دست ما خارج است
متشکرم

SAJAD DP
01-07-2008, 09:18
سلام

با سلام
دو نکته که به ذهن می آید خدمتتان می گویم لطفا خوب فکر کنید:
1- از کجا معلوم که تلاش جنابعالی نتیجه نداده باشد. ما که نمی خواهیم در یک آدم صد در صد انقلاب ایجاد کنیم بلکه اگر ذره ای هم او را به حرکت آوریم موفق بوده ایم و لذا بنده در این قسمت قائل به نگاهی حداقلی به مقوله هدایت هستم.
2- به نظر من مذاق کلی شریعت مبتنی بر اینست که ما به وظیفه عمل کنیم وحجت را - آنگونه که انبیاء واولیاء عمل می کردند- بر مردم تمام کنیم ولی اینکه نتیجه چه خواهد بود قهرا از دست ما خارج است
متشکرم

حرف شما درست
اما همانطور كه مي دانيد دشمنان از طريق مسائل مورد علاقه ي جوانان اونهارو به انحراف مي كشونند
من خودم نظرم اينه كه بايد از همين مكر اونها رو خنثي سازيم اما داخل روش انتقال موندم
از توجهات ممنونم
سجاد

ttaahhaa
01-07-2008, 12:42
اصلا شما نفرمودید تا به حال چه کارهایی کرده ايد. و اينکه آنها را دچار مکر کنیم يعنی چه؟ به شما جریان قرآن بر سر نیزه کردن توسط معاویه را یادآوری می کنم که امیرالمومنین علیه السلام هم می توانستند عملی مشابه انجام دهند ولی همانطور که قبلا گفتم گویا مذاق کلی شریعت اینست که انسانها با فطرت بی شائبه خودشان مسیر هدایت را انتخاب کنند و جالب اینکه اینگونه هدایت شدن اثری جاودان به جاودانگی تاریخ دارد . و باز هم می گویم: ما باید با تمام توان تلاش کنیم ولی اگر سطح شعور اشخاص به حدی نرسید که حتی بهترین و والا ترین دین الهی یعنی اسلام را قبول کنند ما مسئول نیستیم و به قول معروف « بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش»

ProgDVB
05-29-2008, 19:43
جناب Sajad Dp
دنیای مجازی متاسفانه محیطی است که آثار منفی آن بروز می کند اما آثار مثبت آن معمولا پنهان می شود. به طور کلی محیط مجازی مبتنی بر عدم معرفی درست افراد (پنهان شدن پشت آیدی های مختلف) و جبران کمبودهای افرادی است که در وجود خود کسری هایی می بینند و می خواهند آنها را با ادعاهای کذب جبران کنند و هویت واقعی آنها فاش نشود. البته موضع گیری در مقابل افراد منحرف در این محیط با عالم واقع کاملا متفاوت است و برای هر چیز کوچک و بزرگی از شما دلیل می خواهند و باید خیلی ظریف و با دقت فرد را ابتدا آرام کرده و سپس با توضیح و تشریح به جوانب امر پرداخت، بدیهی است در این میان و مخصوصا در فروم ها آدم مشکلدار که مسائل را منحرف کند بسیار زیاد است و البته منتظر نتیجه نباشید، فقط می توانید به مرور آثار کار خود را ببینید.
در این مبحث آنچه که در ذهن من می گذرد این است که فردی که میخواهد به قول شما کسی را هدایت کند باید خود شرایطی را داشته باشد. از جمله اینکه اول خودش هدایت شده باشد، دوم اینکه تسلط کافی بر مسائل داشته باشد و سوم توانایی در انتقال مطلب و ...
موفق باشید.